Pályaorientációs nap
Pályaorientációs napunk egyik részében Kapisinszky Dóra, kertészmérnök, „hobbi méhész” mesélt a méhek életéről, a méhész munkájáról. Hozott magával egy üvegfalú, két keretből álló kaptárt, amin megfigyelhették a gyerekek a viaszból készített lépeket. Megszaglászták a füstölőből kipumpált levegő füstős szagát, megízlelték a virágport és megbizonyosodhattak arról, hogy a védőkalap teljes biztonságot nyújt viselőjének. Rendkívül izgalmas volt, amikor egy letakart tálból tapogatással kellett kiválasztani a gömbölyű, puha viaszgolyót különböző apró termések közül. Ámulattal tapasztalták, hogy kilapítva átlátszóvá, szinte a lapnál is vékonyabbá lehet nyomkodni úgy, hogy nem szakad el. A foglalkozás végén pedig mindenki megformázta a saját méhecskéjét.
Karácsonyi műsor
A karácsonyi műsorban verseket, dalokat és táncokat láthattak a kedves vendégek. Ezt követően az osztályteremben egy közös kézműves foglalkozáson alkothattak együtt a gyerekekkel a szülők, nagyszülők.
Múzeumpedagógiai foglalkozáson
Decemberben ellátogattunk a Deák17 Gyermekgalériába, ahol "csendes könyveket" bemutató múzeumpedagógiai foglalkozáson vettünk részt. Először megismerkedtünk Rofusz Kinga Otthon című könyvével, majd csoportokban más-más csendes könyv képeit kellett "elolvasni" és szoborcsoportot alkotva bemutatni egymásnak. Utoljára a gyerekek kis füzetben maguk is készíthettek csendes könyvet, a Csizmás kandúr történetéről.
Pályaorientációs nap
A pályaorientációs napon a Fővárosi Állat- és Növénykertbe látogattunk el, ahol azt itt dolgozó felnőttek munkájáról beszélgettünk.
Országos Mezőgazdasági és Élelmiszeripari vásáron
Szőnyegezünk, sakktáblán gyakorlunk, és kihímezzük az írott betűket
56-os történelmi séta
Indulás előtt rövid, történelmi dokumentumfilmben keresetünk olyan helyszínt, jelképet, ami ismerős lehet a gyerekek számára: lyukas zászló, Móricz Zsigmond körtér, Szoborparkból Szátlin csizmája. Kinyomtatott képeket választottak a gyerekek, aminek a hátuljára magyar zászlót készítettek, majd ezeket lelamináltuk.
A Kerepesi temető 21-es parcelláját kerestük fel, ahol az 1956-os forradalom alatt és után, az utcai harcok során elhunytakat temették. Ez a terület sokáig szándékosan elhanyagolt volt. Ma azonban különösen a megemlékezés napján több tucat osztály tartotta itt a megemlékezést, nekünk is sorba kellett állni, hogy kitűzhessük a zászlóinkat.
A gyönyörű platánok között szaladgáló mókus nagy örömünkre szolgált, hálát ébresztett bennünk a hősök iránt, akik a jövőért, szabadságért, békéért adták életüket.
Már olvasunk!
Ezek között okos szavak vannak: is, óv, ól.
Szeretünk tanulni
Osztálykirándulós vers
Elindult az 1.a gyermekvasutazni,
megfigyelte hogyan kell szépen, sorba menetelni.
Tisztelgett a vasutas, elindult a mozdony,
sikongtak a gyerekek a sötét alagútban.
Átmentünk a kőhídon, fel a magas hegyre,
megnéztük az őszi erdőt, sárga leveleket.
Mielőtt fogaskerekűvel hazaindultunk volna, játszottunk egyet a Szabadság-hegyen.
Szeretünk együtt tanulni
Első nap az iskolában
Végre eljött a pillanat, és iskolásként ülhettünk a padba!